موتور سیکلت

مشخصات و انواع موتور سه چرخ باری/ موتور پیرهادی

مشخصات و انواع موتور سه چرخ باری/ موتور پیرهادی
 • موتور سه چرخ باری یک وسیله حمل و نقل سبک و کوچک است که معمولاً برای جابجایی بارهای سبک و حمل آنها از یک مکان به مکان دیگر استفاده می‌شود. در فروشگاه‌های مختلف، انواع موتور سه چرخ باری با حجم‌ها و مدل‌های مختلفی مانند موتور سه چرخ باری باری NMB مدل 200، موتور سه چرخ باری سپیگان، موتور سه چرخ باری مهتا و موتور سه چرخ باری ۲۵۰ سی سی مدل SILVER وجود دارد. موتور سیکلت سه چرخ، به خاطر حفظ تعادل راحت‌تر، طرفداران زیادی دارد. همچنین این موتورها دارای انواع مختلفی هستند بعضی از آنها دارای دو چرخ در جلو یا دو چرخ در عقب هستند. اگر در مورد موتور سیکلت‌های سه چرخ سوالی دارید با همکاران ما در واحد پشتیبانی تماس بگیرید. برای خرید موتور سه چرخ باری، می‌توانید به فروشگاه‌های محلی و آنلاین مراجعه کنید. در فروشگاه های موتور سه چرخ باری می توانید انواع مختلفی از موتورهای سه چرخ باری را پیدا کنید. در انتخاب موتور سه چرخ باری، به مواردی مانند برند، قیمت، کیفیت، گارانتی و خدمات پس از فروش توجه کنید.

  کاربرد موتور سه چرخ باری

  موتور سه چرخ باری یک وسیله حمل و نقل سبک و کوچک است که معمولاً برای جابجایی بارهای سبک و حمل آنها از یک مکان به مکان دیگر استفاده می‌شود. از دیگر ویژگی های موتور سه چرخ باری، امکان اتصال به مقطورها یا تریلرها برای حمل بار بیشتر است. همچنین برخی مدل ها دارای کابین برای راننده و همراهانش می باشند. این وسیله نقلیه در طرح و مدل‌های مختلفی و با ظرفیت حمل بارهای مختلفی تولید می‌شود.

  موتور سه چرخ باری با یک موتور بنزینی یا برقی و یک چرخ جلویی و دو چرخ عقبی به همراه سیستم‌های تعلیق، ترمز و جعبه دنده مجهز می‌باشد. اندازه و ظرفیت موتورهای سه چرخ باری ممکن است متفاوت باشد و به بسته به مدل و نوع آن، ظرفیت حمل بار متفاوتی را پشتیبانی می‌کند. موتور سه چرخ باری به دلیل سهولت کاربری، وزن سبک، هزینه‌های پایینتر نسبت به وسایل حمل و نقل سنتی و قابلیت تنظیم در شرایط شهری، در بسیاری از کشورها برای حمل بارهای کوچک و متوسط استفاده می‌شود.  بیشتر بخوانید:  مزایای موتور سه چرخ باری

  موتورهای سه چرخ باری در دسته موتورهای سه چرخ قرار می‌گیرند. انواع موتور سه چرخ باری شامل موتور سه چرخ باری NMB مدل 200، موتور سه چرخ باری سپیگان، موتور سه چرخ باری مهتا و موتور سه چرخ باری ۲۵۰ سی سی مدل SILVER می‌شوند. این موتور سیکلت‌ها به دلیل اینکه چرخ سومی دارند، تعادل بیشتری دارند و در هنگام توقف و یا حرکت آرام در ترافیک، از وزن موتورسوار و مسافر حمایت بیشتری می‌کنند.

  برخی از سه چرخه های موتوردار در حقیقت خودروهایی هستند که به دلایل اقتصادی یا قانونی تولید شدند. قیمت و خرید موتورهای سه چرخ باری متنوع است و ممکن است به عوامل مختلفی مانند برند، مدل، ویژگی‌ها، سال ساخت، کشور تولیدکننده و بازار محلی بستگی داشته باشد.

  انواع موتور سه چرخ

   

  مشخصات و انواع موتور سه چرخ باری/ موتور پیرهادی

  موتورهای سه چرخ در دسته‌بندی موتورسیکلت‌ها هستند. موتورهای سه چرخ به عنوان یک زیردسته در دسته موتورسیکلت‌های سه چرخ قرار می‌گیرند. انواع موتورسیکلت‌های سه چرخ بر اساس کاربرد آن‌ها عبارتند از:

  موتورسیکلت سه چرخ برای استفاده در شهر: موتورسیکلت سه چرخ برای استفاده در شهر، یکی از انواع موتورهای سه چرخ باری است که برای استفاده در شهرها طراحی شده است. این نوع موتورسیکلت با توجه به شرایط شهری، دارای ویژگی‌هایی مانند اندازه کوچک، قابلیت منعطفی بالا، سرعت پایین و مصرف سوخت کمتر است. برخی از برندهای معروف موتورهای سه چرخ برای استفاده در شهر عبارتند از هوندا، پیاجیو، یاماها و بایاجا.

  موتورسیکلت سه چرخ برای استفاده در جاده: این موتور برای استفاده در جاده‌ها و مسافت‌های طولانی طراحی شده است. این نوع موتورسیکلت با توجه به شرایط جاده‌ای، دارای ویژگی‌هایی مانند سرعت بالا، مصرف سوخت بیشتر و ظرفیت بارگیری بیشتر است.

  موتورسیکلت سه چرخ برای استفاده در مزرعه: این نوع موتورسیکلت با توجه به شرایط مزرعه‌ای، دارای ویژگی‌هایی مانند ظرفیت بارگیری بالا، قدرت موتور بالا، مقاومت در برابر شرایط سخت مزرعه‌ای و طراحی مناسب برای حمل بارهای سنگین است.

  موتورسیکلت سه چرخ برای استفاده در صنعت: این موتورها برای استفاده در صنعت با ظرفیت بارگیری بالا و قدرت موتور بالا طراحی شده‌اند که برای حمل و نقل کالاها و مواد اولیه در صنایع مختلف مانند کشاورزی، ساختمانی و صنایع دیگر استفاده می‌شوند.

  همچنین، برندهای مختلفی در زمینه تولید موتورهای سه چرخ باری وجود دارند که برخی از آن‌ها عبارتند از پولسار (Pulsar)، بایاجا (Bajaj)، پیاجیو (Piaggio)، پیکیم (Pekema) و لیفان (Lifan).

  انواع سه چرخ باری در سایت موتور پیرهادی

  مشخصات و انواع موتور سه چرخ باری

  موتور سه چرخ باری سپیگان: موتور سه چرخ باری مدل سپیگان، یکی از مدل‌های موجود در بازار است. این موتور با حجم ۲۰۰ سی سی و تک سیلندر طراحی شده است و دارای ویژگی‌هایی مانند گیربکس ۵ دنده، سیستم ترمز جلو و عقب بر پایه کاسه‌ای و ترمز دستی است.

  موتور سه چرخ باری مهتا: موتور سه چرخ باری مهتا مدل 200 cc یکی از مدل‌های موجود در بازار است. این موتور با حجم ۲۰۰ سی سی و تک سیلندر طراحی شده است و دارای ویژگی‌هایی مانند گیربکس ۵ دنده، سیستم ترمز جلو و عقب بر پایه کاسه‌ای و ترمز دستی است. این موتور در رنگ‌های آبی و قرمز عرضه می‌شود

  موتور سه چرخ باری NMB: این موتور با حجم ۲۰۰ سی سی و تک سیلندر طراحی شده است و دارای ویژگی‌هایی مانند گیربکس ۵ دنده، سیستم ترمز جلو و عقب بر پایه کاسه‌ای و ترمز دستی است.

  لوازم موتور سه چرخ باری

  لوازم سه چرخ باری شامل قطعات و لوازم جانبی مختلفی است که برای استفاده از موتور سه چرخ باری مورد نیاز است. برخی از لوازم سه چرخ باری عبارتند از:

  صندوق‌های بار: برای حمل بارهای سبک و سنگین

  سیستم‌های حمل و نقل بار: برای حمل بارهای بزرگتر

  آینه‌های جانبی: برای دید بهتر در حین رانندگی

  پایه‌ها: برای نگهداری موتور در حین پارک

  قطعات دیگر: شامل قطعات مختلفی مانند ترمز، چراغ‌ها، توپی چرخ، فرمان و …

  این لوازم و قطعات می‌توانند در فروشگاه‌های مختلف اینترنتی و فیزیکی موجود باشند. همچنین، برخی از شرکت‌های تولیدکننده موتورهای سه چرخ باری، لوازم یدکی مربوط به محصولات خود را نیز عرضه می‌کنند.

  میانگین امتیازات ۵ از ۵
  از مجموع ۲ رای

  دیدگاهتان را بنویسید