موتور سیکلت

معرفی نسل جدید سوزوکی هایابوسا

سوزوکی هایابوسا برای سال ۲۰۲۱ نسل جدید خود را آماده کرده است.
 • یکی از مشهورترین سوپربایک‌های تاریخ یعنی سوزوکی هایابوسا برای سال ۲۰۲۱ نسل جدید خود را آماده کرده است.

  این نسل که بیش از ۵۵۰ قطعهٔ جدید دارد و در آئرودینامیک بهبود یافته است، در ظاهر هم به لطف طراحی جدید بلافاصله از نسل قبلی قابل‌تشخیص است.

  ازجملهٔ ویژگی‌های ظاهری هایابوسای جدید می‌توان به چراغ جلوی LED جدید در بین ورودی‌های هوای زاویه‌دار، چراغ عقب LED جدید و اگزوزهای کرومی اشاره کرد.

  مقابل راکب نیز بین کیلومترشمار و دورشمار آنالوگ، یک صفحه‌نمایش TFT تعبیه شده که اطلاعات زیادی از کامپیوتر سفری گرفته تا دمای محیط، ساعت، دندهٔ درگیر و… را به نمایش درمی‌آورد.

  در این موتورسیکلت جدید سیستم‌های الکترونیکی کمکی مثل سیستم ABS حساس به زاویه، دستیار شروع حرکت در سراشیبی‌ها، کنترل کشش، کنترل ترمز پیشرانه، لانچ کنترل، کروز کنترل و محدودکنندهٔ فعال سرعت هم ارائه شده تا تجربهٔ سواری را ایمن‌تر و لذت‌بخش‌تر کند.

  علاوه بر این، در هایابوسای جدید انتخاب‌گر حالات مختلف رانندگی سوزوکی هم وجود دارد که امکان دسترسی به حالت‌های گوناگون سواری را فراهم می‌کند.

  در همین حال، شاسی موتورسیکلت ارتقاء پیدا کرده و یک ساب‌فریم جدید هم علاوه بر کاهش وزن، امکان نصب دیسک‌های ترمز بزرگ‌تر در جلو و همین‌طور سیستم تعلیق جدید را فراهم کرده است.

  مهندسان سوزوکی برای پیشرانهٔ نسل جدید هایابوسا گزینه‌های مختلفی مثل نمونهٔ شش سیلندر را آزمایش کرده‌اند و نهایتاً از میان آن‌ها یک پیشرانهٔ ۱۳۴۰ سی‌سی چهار سیلندر خطی انتخاب شده است.

  این پیشرانه که ۱۸۷ اسب بخار قدرت و ۱۵۰ نیوتن متر گشتاور انتخاب می‌کند، تحت بازسازی گسترده‌ای قرار گرفته و با استانداردهای آلایندگی یورو ۵ مطابقت دارد.

  هایابوسا با این پیشرانه می‌تواند به حداکثر سرعت ۳۰۰ کیلومتر بر ساعت دست پیدا کند که البته به‌صورت الکترونیکی محدود شده است. نسل جدید سوزوکی هایابوسا از ماه آینده با قیمت پایهٔ ۱۶,۵۰۰ پوند به بازار عرضه می‌شود.

  منبع : پدال

  میانگین امتیازات ۵ از ۵
  از مجموع ۲ رای

  دیدگاهتان را بنویسید